A parfümöt felvitel után szét kell kenni, mert a meleg szabadítja fel az illatmolekulákat
Ez tévhit. Nem szabad ezt tenni. A dörzsölés nem árt a parfümnek és nem változtatja meg az illatát, de nem is segít rajta. Egyszerűen szükségtelen. A bőrt viszont irritálhatja – főleg az érzékeny bőrt.
Fáj a fejem a parfümtől, nem használhatom tehát tovább
Ez nem biztos. A fejfájás oka lehet túl erős parfüm, vagy a túl sok parfüm, az adott típusú illat iránti intolerancia vagy az, ha az archoz túl közel visszük fel. Gyakran a fejhez túl közel felvitt parfüm fáraszt. Elég, ha kissé eltávolítjuk az orrtól és a légutaktól. Ennek köszönhetően később ér el hozzánk és tovább használhatjuk. Gyakran az intenzív illatok okoznak fejfájást, pl. a fás, ciprusos, keleti illatok. A fejfájás oka az is lehet, hogy érzékenyek vagyunk a parfüm valamelyik összetevőjére (ez főleg a fehér virágokra igaz – a jázminra, a tubarózsára és a narancsvirágra).
Parfümöt ott próbáljunk ki, ahogy lüktet a vér – csuklón, könyökhajlatban vagy a fülek mögött
A csukló és a könyökhajlat gyakran a leggyakoribb parfümtesztelő helyek. Nem kopnak le olyan hamar a bőrről, jobban kibontakoznak és érezzük, ahogy változnak. Nem szabad azonban a parfümöt a fül mögé felvinni – ott van a legtöbb sebum és a bőrön át kiválasztott tejsav, amely kellemetlenül megváltoztathatja a parfüm illatát.
Mindegy, hogy a parfümöt papírcsíkon vagy a bőrön teszteljük
Ez tévhit. A papírcsíkon azt tudod ellenőrizni, hogy tetszik-e az adott illat, érdemes-e azt tovább tesztelni. Nagyon fontos, hogy a bőrön is teszteljük az parfümöt, mert ott kissé más illata lesz, mint a papírcsíkon. Ezt befolyásolja pl. a bőr vegyi összetétele, pH-ja, hidratáltsági szintje és a hormonok is.
Forrás:Prouvé